Кога ти треба кафе

Неизоставен дел од нашето секојдневие, потреба, задоволство, уникатно доживување. Кафето е нешто без кое малкумина од нас можат да го поминат својот ден. Ние се трудиме вашата потреба за кафе да биде задоволена со најквалитетното и внимателно избрано кафе, секогаш кога ќе посакате на само чекор до вас.

 • Вкус кој го заслужувате

  Вашите клиенти, гости, вработени го заслужуваат најдоброто.  Лио Кафе како застапник на Nestlè professional го носи близу до вас совршениот микс на висококвалитетно кафе и млеко директно до вас преку широкиот асортман на кафемати прилагодени за вашите потреби.

 • Професионалност и искуство

  Долгогодишното искуство на нашиот тим ќе ви помогне при изборот на најпогодниот кафемат за вашиот бизнис и приотоа ви стои на располагање за секаква техничка поддршка во било кој дел од денот.

 • Лесни за користење и оддржување

  Nescafè кафематите се дизајнирани на тој начин што ви нудат квалитетна и брза услуга без голем напор. Едноставноста на користење е само една од многуте предности на нашите кафемати, а истите се специјално калибрирани да ви обезбедат идеална мешавина на вода, млеко и кафе во секое време.

 • Се што би посакале од една шолја

  Без разлика дали сте љубител на еспресо, макијато, капучино, мокачино или чај, Nescafè апаратите го имаат и нудат најдоброто за сечиј вкус. Ваше е само да изберете.